Muižas ansamblis

Rūmenes muižas Kungu māja neogotikasstilā celta 1876. gadā, laikā, kad šis arhitektūras stils piedzīvoja uzplaukumu visā Eiropā. Projekta autors – arhitekts Teodors Zeilers. Kungu mājas rekonstrukciju, piemērojot to mūsdienu dzīvesveidam, vadīja latviešu arhitekte Zaiga Gaile, kura par šo projektu saņēma Latvijas Arhitektu savienības balvu Labākā pārbūve 2008. 

Muižas koncepts atbilst starptautiski atpazīstamiem apzīmējumiem resort un executive retreat, piedāvājot atpūtas un augstākā līmeņa vadības tikšanās iespējas ar pilna servisa apkalpošanu cilvēkiem, kuri ciena lauku eleganci un novērtēs muižas noslēgtību.

Rūmenes muižas skaisto ainavu ieskauj teju astoņus hektārus plašais parks, kas atjaunots, saglabājot daļu no vecajiem 364 reto koku stādījumiem, augļu dārzu un lauku ainavai tik raksturīgos grants ceļus.

Muižas galvenā, jeb tā dēvētā Kungu māja būvēta ar pietāti pret tās vēsturi, kas sastāv no nenovērtējama mantojuma un mūsdienu mākslas elementiem. Rūmenes Muižas Kungu mājā piedāvājam privātu un mierīgu noskaņu muižkunga apartamentā divos stāvos, kas ir muižas plašākais apartaments ar izeju uz plašu terasi ezera pusē un panorāmu uz parku, divus lielus divstāvu apartamentus muižas otrajā stāvā, kā arī divus bēniņu vienistabas apartamentus ar savrupāku un romantisku raksturu ēkas trešajā stāvā.

Staļļa ēkā ir izbūvēti pieci divstāvu gaišā un vieglā noskaņā aprīkoti dzīvojamie apartamenti ar atšķirīgu dizainu katrā no tiem un atsevišķu ieeju caur iekoptu mazdārziņu pie ieejas durvīm. 

Dārza mājā ir izvietoti četri ērti divvietīgi apartamenti ar terasi uz parka pusi.

Vāgūža ēkā ir iespējams organizēt privātus, saviesīgus vai lietišķus pasākumus un konferences.  

Kūts: kultūras un svinību telpa ar tās Lielo zāli un vairākām mazākām telpām ir brīnišķīga vieta privātiem pasākumiem, koncertiem, izstādēm līdz 250 viesiem. 

Svinību zālēs piedāvājam atzīmēt jūsu īpašos dzīves mirkļus. Tādēļ esam pārliecināti – katrs no Rūmenes muižas viesiem spēs atrast sev vispiemērotāko un viscienīgāko atpūtas veidu.

Šis pasaules stūrītis dāsni apveltīts arī ar dabas skaistumu. Netālā Abavas upes ieleja bieži tiek dēvēta par Latvijas Šveici. Braucot pa nelielajiem ceļiem, paveras brīnišķīgi skati ar ziedošām pļavām, labības laukiem un mežiem. Pie mazpilsētas Sabiles atrodas vistālāk uz ziemeļiem stādītais vīna dārzs, kas pat iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā.

Rūmenes muiža ir ieguvusi balvu lidsabiedrības American Airlines žurnāla Celebrated Living nominācijā The Platinum List Awards 2019 kategorijā The Best Country House Hotels.